DOWN BALO’DA ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

DOWN BALO’DA ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Sharing is caring!

Samyeli Engelsiz Yaşam 21 Mart Down Sendromu Günü’nde farkındalık yaratmak için Bahçeşehir Kidpoints Parti House’da büyük bir organizasyon düzenledi. Bir çok Down Sendromlu çocuğun bir araya geldiği etkinlikte renkli anlar yaşandı. Aileler ve Gönüllerin yanı sıra etkinlikte yer alan önemli isimlerden biri de Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe oldu.

Her kahraman bir Down Sendromlu çocuk ile hayat buldu

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Engelsiz Siniz Vakfı’nın ortak düzenlediği etkinlikte çocuklar için oyun alanı oluşturuldu, Aileleriyle gelen çocuklar, müzik ve çeşitli gösterilerle unutamayacakları bir gün geçirdi. Etkinlikte çocukların tümü birer kahramanı canlandırdı. Down Sendromlu çocuklar doyasıya eğlenirken bol bol objektiflere de poz vermeyi ihmal etmedi.

Bahattin Demir; “ Bu çocuklarımızın mutluluğu için her daim görevdeyiz.”

Aileler ve çocuklarla biraya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Engelsiz Siniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir; Samyeli Engelsiz Yaşam ile bu etkinlikte bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Daha önce de pek çok kez ortak etkinlik yapmıştık. Samyeli Engelsiz Yaşam tamamen gönüllülerden oluşan, duyarlı dostları bir aradan buluşturan bir Engelsiz yaşam hareketidir. Bu etkinliğin her anında büyük emekler var, yüzlerce gönüllümüzün bir fiil imzası bulunuyor diyebiliriz. “dedi.

Ailelere ve down sendromlu çocuklara ulaşmak ve herkesi bir arada buluşturmak istedik. Çünkü bu çocuklar yeryüzünün kanatsız melekleri… Ve diğer çocuklardan hiçbir farkları yok, onlarda koşabiliyor, gülebiliyor, dans edebiliyor. Biz bunu herkese bir kez daha göstermek istedik. Bu eşsiz manzara onların ne kadar dünya tatlısı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
0
    0
    Your Cart
    Your cart is empty