Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği’nden 2 Nisan Farkındalık Etkinliği

Content

Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte gökyüzüne mavi balonlar uçuruldu.

Nene Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe yaklaşık 80 öğrenci ve ailesi katıldı. Kahvaltı programının ardından Otizmli çocuklar sahnede kendi hikâyelerini anlattı. Annelerinin yaptığı konuşma ise herkesi duygulandırdı.

Dans gösterileri ve sahne şovlarıyla doyasıya eğlenen çocuklar müzik eşliğinde dans etmenin tadını çıkardı. Doğa Animasyon eşliğinde sahnede yapılan çuval yarışı ise renkli görüntülere sahne oldu.

Her yıl geleneksel olarak bu şenliği düzenlediklerini belirten Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Bahattin Demir”Otizm toplumuzda rehabilite edilmesi gereken, eğitimde ve sosyal yaşamda ciddi sıkıntılara neden olan bir durum. Bugüne dikkat çekmek bu bireylerimizi, çocuklarımızı, kardeşlerimizi topluma daha iyi bir şekilde entegre etmek, toplumdaki yaşayışlarına katkı sunmak ve farkındalık yaratmak amacıyla bu etkinliği hazırladık.” diye konuştu.

Demir; Uzun süredir platform olarak bu tarz etkinlikler düzenlediklerini ve şimdi daha büyük projeler için dernekleşme süreci için resmi karar alındıklarını ve işlemlerin de başladığı müjdesini verdi.

Çocukların doyasıya dans edip eğlendiği baloda gönüllü fotoğrafçılar sayesinde tüm anlar ölümsüzlüğe kavuşturuldu. 2 gönüllü fotoğrafçı tüm çocukların geleceğe güzel bir anı bırakması için özel fotoğraflar çekti.

Etkinliğin sonunda aileler ve çocuklar hep birlikte mavi balonları gökyüzü ile buluşturdu.

Translate »
0
    0
    Your Cart
    Your cart is empty